Sněžka

Sněžka

Hora Sněžka, u které se nedávno zjistila podle nového měření nová výška 1603 m.n.m., je nejvyšší horou jak v Krkonoších, tak v celé České republice. Sněžka se nachází v oblasti Hraničního hřebenu na východě Krkonoš. Na jejím vrchu se nachází česko-polská hranice. Na severní straně (té polské) jsou srázy, které spadají do údolí Lomničky a na jižní straně (české) spadají srázy do Obřího dolu. Na západě se svahy snižují do Úpské rašeliny a na východě klesají do Obřího hřbetu.

Holý vrchol má ve své rozloze 30 akrů. Díky tomu, jak moc je vysoký, můžete si zde užít panoramatický rozhled do široké krajiny nejen České republiky ale i Polska. Teplota je tu v průměru kolem 0,2 ºC. Na Sněžce byly postaveny některé stavby - například Polská bouda, ve které se nachází meteorologická stanice, konečná stanice lanovky z Pece pod Sněžkou, nebo vysoká kaple sv. Vavřince. Mezi rarity patří Česká poštovna, která je nejvýše položenou poštovnou v celé republice.

Hora Sněžka je velmi oblíbená turisty, už jen díky skvělému rozhledu z ní. Dojít nebo dojet k ní můžete po turistických, cyklistických nebo běžeckých trasách. Jako výchozí bod bývá často vybírána Pec pod Sněžkou. Zde se nachází i lanovka, která vede na vrchol Sněžky. Ze Sněžky můžete dojít pomocí turistické trasy k Luční boudě, do Špindlerova Mlýna, Pece pod Sněžkou nebo do Horní Malé Úpy.

ON-LINE KAMERA

live camera

ON-LINE CAMERA ZDE

Co najdete v okolí?

 
ubytovani
Restaurace Ubytování
Malá Úpa
trautenberk
Pivovar
Trautenberk
rs7
RS7
CSLS
ČSLŠ