OKOLÍ

Myslíte si, že se u nás budete nudit? Můžeme Vám slíbit, že to u nás nehrozí! Kromě kvalitní lyžařské školy se v našem okolí nachází spousta krásných míst, která stojí za to navštívit! Malá Úpa je krásné místo, které patří mezi klenoty Krkonoš. V zimě máte jistotu, že se zde bude vyskytovat sníh a v létě na Vás má okolní vzduch jednoznačný pozitivní vliv na Vaše zdraví. Malá Úpa je klidné místo, nepočítejte zde s velkým ruchem. Jednoduše odpočívejte. Jaká místa Vás tedy v Malé Úpě mohou zaujmout?

Stezka v korunách stromů v Janských Lázních je nejvyšší, nejdelší a nejunikátnější ze všech stezek v Česku. Doporučujeme.

Pohádková stezka - navštivte se svými ratolestmi Pohádkovou stezku s množstvím prolezaček a dětských hřišť. Pohádky  jsou přeloženy do třech jazyků, němčiny, polštiny nebo angličtiny i pro zahraniční  turisty. Pohádky, na které zde narazíte, jsou vyjmuté z knihy Pohádky z Krkonoš. Po zdolání stezky dostanou děti jako odměnu  ,,Maloúpský pohádkový groš´´.

Sněžka

Sněžka - o té se snad ani nemusíme rozepisovat. V Malé Úpě můžete zdolat nejvyšší horu České republiky i Malé Úpy.

Mezi další plusy Malé Úpy patří přírodní rezervace Úpská rašelina, která je nejrozsáhlejším vrcholovým rašeliništěm v Krkonoších. Z rostlinek se tu nachází například Ostružiník moruška.

Malá Úpa se také nachází na přímé hranici republiky. Dá se říct, že Malá Úpa je takovou branou do Polska. Nemusíte si tedy prostudovat jen část Čech, ale také i Polska. Do okolních polských měst se můžete dostat letními cyklobusy.

V Malé Úpě můžete také narazit na půjčovnu elektrokol. S elektrokolem se můžete projíždět přirodou a objevit všechna skrytá zákoutí. S elektrokolem dokážete ujet až 100 km.

Co se týká ubytování, můžete využít Bowling Malá Úpa, který Vám kromě ubytování a zábavy nabízí i netradiční relax ve venkovních koupacích sudech. Do každého sudu se vejde 5 lidí a tak z příjemného relaxu můžete vytvořit i společenské setkání.

Skiareál Malá Úpa SKIMU (zde najdete opravdu podrobné informace) spravuje dva areály :

Horní Malá Úpa: Areál „Pomezky“

Dolní Malá Úpa: Areál „U Kostela“

Skibus jezdí mezi oběma areály podle jízdního řádu
 

koupací sudy

Pro běžkaře je hned před naším penzionem nástup na Krkonošskou magistrálu a zde najdete několik možností pro běžecké lyžování v Malé Úpě.

Bodové skipasy ze SKIMU nově platí i po celém SkiResortu Černá Hora – Pec

Bobová dráha - Pec pod Sněžkou

Přijměte pozvání na pivo od horalů z Malé Úpy v Pivovaru Trautenberk.

Nebo si dopřejte relaxi v koupacích sudech.

ON-LINE KAMERA

live camera

ON-LINE CAMERA ZDE

Co najdete v okolí?

 
ubytovani
Restaurace Ubytování
Malá Úpa
trautenberk
Pivovar
Trautenberk
rs7
RS7
CSLS
ČSLŠ